Дорога з Криму через Арабатську стрілку в Херсонську область

Дорога з Криму через Арабатську стрілку в Херсонську область — це ґрунтовий шлях, який проходить вздовж піщаної коси-півострова, що відділяє Сиваш від Азовського моря.

Коса Арабатська стрілка

Ця дорога була прокладена у 1835 році як поштовий тракт.

Назва Арабатська стрілка походить від фортеці Ребат (Арабат), яка була збудована у XVI-XVIII століттях для захисту Криму від козацьких нападів

Арабське слово «рабат» означає «військовий пост», а тюркське слово «арибат» означає «передмістя» .

Арабатська стрілка має довжину 115 км і ширина від 270 м до 7,5 км.

На півночі вона відокремлюється від материка Генічеською (Тонкою) протокою, а на півдні прилягає до Керченського півострова.

У північній частині коси розташовані села Генічеська Гірка, Приозерне, Щасливцеве та Стрілкове Генічеського району Херсонської області.

У південній частині — Арабатський заказник. На косі також знаходяться озера Чокракське і Генічеське, де добувають сіль.

Арабатська стрілка має давню і цікаву історію. Протягом тисячоліть її населяли арії, кіммерійці, сармати, скіфи, греки, інші народності.

Вона була свідком багатьох походів запорозьких козаків та російських військ в Крим. Зокрема, тут проходили походи Івана Рога в 1667 році, Івана Сирка в 1675 році, фельдмаршала Ласси в 1737 році.

З 2014 року Арабатська стрілка є локальною лiнiєю фронту мiж Україною та Росiєю.

Росiйськi окупанти вiдновили дорогу мiж Кримом та Херсонською областю через косу Арабатська Стрiлка на узбережжi Азовського моря, чим скоротили шлях з окупованого Криму до Херсонської, а у подальшому i Донецької областей орiєнтовно на 120 км.

Також повiдомлялося про випадки дезертирства росiйських вiйськових через Арабатську стрiлку.