Skynode S не тільки дозволяє атакувати цілі, але й здійснювати навігацію без використання супутників у умовах сильних радіоелектронних перешкод, він також підтримує ройове керування та може бути встановлений на будь-який дрон. Американська компанія Auterion офіційно повідомила про успішне створення системи машинного зору під назвою Skynode S, яка поставляється Збройним Силам України і продемонструвала свою бойову ефективність. Skynode S, за словами компанії, є мінікомп’ютером і контролером польоту, створеним на основі доступних технологій та власного програмного забезпечення.
Програмне забезпечення вже довело свою ефективність у бойових місіях в Україні, надаючи українським військовим сучасні можливості комп’ютерного зору для протидії та обходу втрати GPS та радіочастотного наведення в умовах радіоелектронної війни. Це перше програмне забезпечення, яке пропонує управління роєм дронів, повністю автономний політ і стійкість до електронних перешкод, забезпечуючи небувалу точність і значно підвищуючи шанси на успіх з 20% до 90%, за офіційною заявою Auterion.
До речі — Сервер у Дискорді
Компанія повідомляє, що Skynode S було розроблено спільно з державними та галузевими партнерами зі США, Європейського Союзу та України. Auterion, яка має штаб-квартиру в Арлінгтоні (округ Вірджинія, США), володіє R&D центрами у Швейцарії та Німеччині. Варто зазначити, що компанія спеціалізується на програмно-апаратних рішеннях для автоматизації дронів, а не на виробництві дронів.
Керівник компанії Лоренц Майер надав додаткові деталі американському виданню Breaking Defense, зокрема про те, що компанія має виробничі потужності не тільки в США, але й в Україні. Він також продемонстрував Skynode S — готову мініатюрну плату з системою пасивного охолодження, яка базується на відкритій архітектурі, може інтегруватися в будь-який дрон і легко модернізуватися завдяки розробкам інших розробників.
Лоренц Майер підкреслив, що розробка зайняла всього шість інтенсивних місяців. Результатом стало повноцінне та ефективне рішення, здатне обробляти тривимірні об’єкти, навіть якщо вони замасковані, частково закриті, знаходяться в умовах слабкого освітлення, або рухаються чи обертаються. Це ключова умова для впровадження функції автоматичного наведення на ціль дрона-камікадзе, обрану оператором.
Defense Express вже доволі детально пояснив, що таке машинний зір, як він працює та для чого потрібен. Але, якщо коротко, то фактично мова йде про створення дешевої, мініатюрної та простої головки самонаведення для дронів, яка нівелює ворожий РЕБ та залежність від майстерності оператора. Саме тому вказані компанією 90% ефективність ураження цілі дроном із Skynode S проти 20% без неї, тобто «на руках» самого оператора — цілком реальні.
Але це не всі новини, оскільки Auterion оголосила, що SkyNode S надає можливість дронам навігувати на великі відстані без супутникової навігації. Це досягається за допомогою алгоритму, який порівнює зображення території, зафіксоване дроном, з супутниковими картами високої роздільної здатності.
Варто відзначити, що інформація про застосування українськими далекобійними дронами технології нового покоління DSMAC була оприлюднена ще у квітні цього року. Ця технологія, у поєднанні з автоматичним виявленням та наведенням на ціль, повністю пояснює високу ефективність українських далекобійних дронових атак.
А на додачу в Auterion анонсували, що працюють над використанням Skynode S для атаки засобів РЕБ, РЛС, антен зв’язку тощо за рахунок аналізу та порівняння із базою сигнатур радіосигналів.